Węgry: Upamiętniono Katyń i Smoleńsk

Złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy pod pomnikiem katyńskim w Budapeszcie uczczono dziś rocznicę zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. ambasador RP Jerzy Snopek i burmistrz dzielnicy Obuda Laszlo Kiss.

Twitter/@LengyelNagykövetség

Przewodnicząca samorządu polskiego Obudy Korinna Wesolowski, który obok urzędu dzielnicy był współorganizatorem uroczystości, powiedziała, że w tym roku obchody miały charakter bardzo kameralny ze względu na pandemię koronawirusa.

Wieńce i kwiaty złożono w parku Męczenników Katynia w Obudzie w trzech miejscach – pod pomnikiem katyńskim, pod tablicą upamiętniającą b. sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Przewoźnika, przy którego współpracy powstał pomnik katyński w Budapeszcie, a także przy dwóch dębach symbolizujących przyjaźń polsko-węgierską.

Kameralne uroczystości z udziałem przedstawicieli Polonii odbyły we wtorek także się przy krzyżach katyńskich w Segedynie na południu Węgier i w Szekesfehervarze w centralnej części kraju.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Katyń #Smoleńsk #katastrofa smoleńska #Zbrodnia Katyńska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo