Z OSTATNIEJ CHWILI

Rzecznik rządu: potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO; to dobry krok, ale nie decydujący • • •

99-latek zebrał 2,3 miliona funtów na pomoc brytyjskiej służbie zdrowia w walce z COVID-19

Już ponad 2 mln funtów zebrał dla NHS, publicznej brytyjskiej służby zdrowia, 99-letni weteran wojenny. Gdy kilka dni temu ogłaszał w internecie wyzwanie - obejście przed setnymi urodzinami swojego ogrodu sto razy - liczył, że uda mu się zebrać tysiąc funtów.

Tom Moore
twitter.com / @mkfm

Kapitan Tom Moore z miejscowości Marston Moretaine w hrabstwie Bedfordshire w środkowej Anglii porusza się przy pomocy chodzika na kółkach, więc zrobienie 10 liczących ok. 25 metrów okrążeń dziennie - bo zadanie rozłożył na 10 dni - jest dla niego sporym wysiłkiem.

Gdy w zeszłym tygodniu rozpoczął na internetowej platformie fundraisingowej swoją akcję #walkwithtom, jako cel do osiągnięcia określił 1000 funtów. Taką sumą chciał wspomóc NHS, której pracownicy każdego dnia walczą z epidemią koronawirusa i coraz częściej skarżą się na to, że z braku wystarczającej ilości sprzętu i ubrań ochronnych sami ryzykują życie.

Tymczasem z każdym dniem, a nawet każdą godziną, przekraczane były kolejne pułapy - tysiąc, potem 10 tys., sto tysięcy, pół miliona, milion, a we wtorek przekroczone zostały 2 miliony. Obecny stan zbiórki to 2,335 mln funtów, które wpłaciło ponad 114 tys. osób.

Kiedy myślisz o tym, dla kogo to wszystko jest - dla tych wszystkich odważnych, wspaniałych lekarzy i pielęgniarek, których mamy - myślę, że zasługują na każdego pensa i mam nadzieję, że dostaniemy dla nich trochę więcej

- powiedział Moore, gdy zebrana kwota przekroczyła milion.

Zapowiedział, że po ukończeniu 100 okrążeń - co zaplanowane jest na czwartek - nie zakończy akcji i zamierza przejść kolejne sto.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#weteran #99-latek #koronawirus #Wielka Brytania #zbiórka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo