Z OSTATNIEJ CHWILI

Zmarł aktor Jan Nowicki - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej • • •

Proboszcz rozdał wiernym maseczki. Wraz z życzeniami trafiły do skrzynek pocztowych

Prawie tysiąc maseczek ochronnych rozdał swoim wiernym proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. W ciągu 3 dni do prawie 400 skrzynek pocztowych wszystkich domów i mieszkań dostarczono życzenia od kapłanów pracujących w parafii wraz z maseczkami uszytymi przez siostry zakonne.

pixabay.com/iira16

Już od dziś (14 kwietnia) będą je mogli otrzymać również inni chętni mieszkańcy Częstochowy. Akcja rozprowadzania tychże środków ochronnych potrwa co najmniej do Niedzieli Miłosierdzia (19 kwietnia).

„Przyjmijcie proszę w prezencie maseczki ochronne dołączone do listu. Nietypowy to prezent Wielkanocny, ale i czas w którym nam przyszło żyć jest nietypowy”

– pisze w świątecznych życzenia ks. Andrzej Partika SAC. W rozmowie z KAI proboszcz Doliny Miłosierdzia dodaje, że środki ochrony osobistej szyte przez siostry mieszkające na terenie parafii dostarczane są w tysiącach sztuk do częstochowskich szpitali, a także rozdawane są osobom bezdomnym korzystających z kuchni i łaźni działających w Dolinie Miłosierdzia oraz seniorom, do których docierają wolontariusze Fundacji ufam Tobie realizujący akcję o nazwie „zakupy dla seniorów”.

W szycie maseczek włączyła się zdecydowana większość z 16 zgromadzeń zakonnych znajdujących się na terenie parafii. Materiał na maseczki został zakupiony ze środków Fundacji ufam Tobie oraz dostarczony bezpłatnie przez osoby świeckie zaprzyjaźnione z parafią i wdzięczne za taką inicjatywę.

Dolina Miłosierdzia oprócz szycia maseczek prowadzić także kilka innych akcji związanych z obecną sytuacją, wynikającą z zagrożeniem koronawirusem. Należą do nich. m.in. zakupy dla seniorów i osób w kwarantannie, telefon wsparcia dla parafian, torby miłosierdzia z artykułami spożywczymi rozdawane najbardziej potrzebującym, czy prowadzenie kuchni i łaźni dla bezdomnych. Dodatkowo w domu zakonnym pallotynów udostępniono pokoje gościnne dla lekarzy i pielęgniarek, którzy dla bezpieczeństwa własnej rodziny, zdecydowali się przez ten czas mieszkać poza domem. Ponadto codziennie o godz.15 w Sanktuarium odmawiana jest wspólnie z osobami łączącymi się dzięki transmisji internetowej koronka za konających.

 

 Źródło: KAI, niezalezna.pl

#maseczki #Częstochowa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo