Według informacji przekazanych w poniedziałek przez wicemarszałka województwa dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, w niedzielę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu (jednoimienny szpital zakaźny) zmarł 93-letni pacjent zakażony koronawirusem.

Wicemarszałek poinformował też o dwóch nowych pacjentach, którzy pokonali chorobę. Jedna osoba wyzdrowiała w szpitalu w Wałbrzychu i jedna w izolatorium w Obornikach Śl., które jest częścią Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Według danych przedstawionych przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu hospitalizowanych jest 122 pacjentów, z czego u 64 potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osiem osób z COVID – 19 przebywa tam na OIOM-ie. W tym szpitalu wolne są jeszcze 124 łóżka – podał wicemarszałek.

W izolatorium w Obornikach Śl. przebywa obecnie 21 pacjentów, z czego 14 jest zakażonych nowym patogenem.

Na oddziale zakaźnym wałbrzyskiego szpitala leczonych jest 5 osób z COVID-19. Wolnych jest tam 27 sal szpitalnych. W legnickiej lecznicy hospitalizowane są trzy osoby zakażone koronawirusem, a wolnych jest 91 miejsc.

W szpitalu zakaźnym w Bolesławcu przebywa obecnie 50 pacjentów, z czego 20 z COVID-19. Pięć osób leczonych jest tam na OIOM-ie. Jeden pacjent zakażony koronawirusem przebywa też na oddziale Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Według informacji przekazanych w niedzielę popołudniu przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w regionie zanotowano 697 przypadków zachorowania na COVID-19, z czego – według Ministerstwa Zdrowia – 23 pacjentów zmarło.