Caritas: Śniadanie wielkanocne "na wynos"

Blisko 500 porcji żywności dla potrzebujących przygotowała w tym roku Caritas Poznań w ramach Wielkanocnego śniadania – „na wynos”. Osoby, które zgłoszą się do jadłodajni Caritas, otrzymają żurek, białą kiełbasę, pasztet, sałatkę, jajka oraz świąteczną paczkę.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak podkreślił zastępca dyrektora Caritas Poznań ks. Łukasz Łukasik, tegoroczne Święta Wielkanocne dla ubogich, bezdomnych, samotnych będą inne niż do tej pory. Mimo to – jak wskazał - Caritas Archidiecezji Poznańskiej wraz z Siostrami Elżbietankami Prowincji Poznańskiej nie przestaje pomagać ubogim mieszkańcom stolicy Wielkopolski.

- W tym roku przygotowaliśmy prawie 500 porcji żywności. Nie zbraknie posiłku dla nikogo. Niedziela Wielkanocna jest szczególnym dniem w kalendarzu chrześcijan. To dzień nadziei, która wypływa z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. Nie możemy zatem pozbawić tej nadziei ludzi potrzebujących, którzy tak bardzo potrzebują naszego słowa, gestu, pomocy

 – podkreślił ks. Łukasik.

W Niedzielę Wielkanocną w jadłodajni przy ul. Łąkowej o godz. 11.00 zostanie odczytana Ewangelia o Zmartwychwstaniu Jezusa. Następnie zostanie wspólnie odmówiona modlitwa prosząca, by Chrystus Zmartwychwstały obdarzył wszystkich potrzebnymi łaskami na czas pandemii. Po modlitwie kapłan odmówi modlitwę na poświęcenie potraw wielkanocnych, które każdy otrzyma "na wynos". Przygotowano żurek, białą kiełbasę, pasztet, sałatkę, jajka oraz świąteczną paczkę. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Caritas #śniadanie wielkanocne #Wielkanoc

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo