Podzielmy się naszym świętowaniem! Episkopat zachęca do akcji #Wielkanoc

Podzielmy się naszym świętowaniem w mediach społecznościowych, dodając hasztag #Wielkanoc. W ten sposób stworzymy wielki wirtualny stół wielkanocny – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

By Anwar2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32656333

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że "to pierwsze święta, gdy dla dobra nas samych oraz naszych rodzin i całego społeczeństwa, powinniśmy zostać w domu i świętować w gronie osób, z którymi mieszkamy".

- Nie oznacza to, że mamy w tym czasie być samotni i smutni. Nowe technologie dają nam duże możliwości komunikacji w prosty sposób. Kontaktujmy się z naszymi rodzinami, składajmy sobie życzenia telefonicznie i on-line. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny przesyłajmy filmiki i zdjęcia z naszych domów i publikujmy je w mediach społecznościowych z hasztagiem #Wielkanoc. Dzięki temu stworzymy wspólnotę przy wirtualnym stole wielkanocnym. Nie zastąpi to naszych bezpośrednich spotkań, ale w obecnej trudnej sytuacji pozwala utrzymywać nasze relacje. Jest to szczególnie ważne dla osób będących w izolacji i kwarantannie. Dzielmy się radością i nadzieją, którą przynosi zmartwychwstanie Jezusa

 – powiedział rzecznik.

Ks. Rytel-Andrianik zachęcił również do łączenia się w modlitwie poprzez transmisje wielkanocnych mszy świętych oraz do pobłogosławienia pokarmów w domu.

- W tym roku, z powodu epidemii, w kościołach nie odbywa się obrzęd święcenia pokarmów. Księża biskupi poprosili, by ojciec rodziny lub inna osoba, odmówili przed wielkanocnym posiłkiem błogosławieństwo, którego formułę można znaleźć m.in. na stronach diecezjalnych i na stronie www.episkopat.pl. Możemy też odczytać fragment Ewangelii o zmartwychwstaniu Chrystusa - dodał.

Ks. Rytel-Andrianik zaprosił również do uczestnictwa w transmisji modlitwy Regina Coeli z papieżem Franciszkiem, który udzieli całemu światu błogosławieństwa "Urbi et Orbi".

Rzecznik Episkopatu poprosił, aby w Święta Wielkanocne pamiętać także o osobach potrzebujących pomocy oraz modlić się w intencji ustania epidemii, chorych, zmarłych i ich rodzin oraz służb medycznych. 

 

 Źródło: episkopat.pl, niezalezna.pl, pap

#Wielkanoc 2020 #Episkopat #ks. Paweł Rytel-Andrianik

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo