Ksiądz zakażony koronawirusem. Kościół zamknięty dla wiernych

Jeden z księży z parafii Św. Jadwigi Królowej w Radomiu jest zarażony koronawirusem. Testowi mają zostać poddani pozostali duszpasterze. Parafia prosi o zgłaszanie się osób, które w ostatnich dniach miały bezpośredni kontakt z kapłanami.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowano na stronie internetowej parafii, w piątek okazało się, że jeden z kapłanów ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Wcześniej parafia informowała, że duchowny w czasie posługi miał kontakt z osobą, u której stwierdzono pozytywny wynik testu.

- Choć wszyscy czujemy się dobrze, oznacza to, że stanowimy potencjalne zagrożenie dla Was, dlatego pozostaniemy w naszych mieszkaniach. Testowi zostaną poddani pozostali duszpasterze. Dla zwiększenia bezpieczeństwa kościół zostaje zamknięty dla wiernych

 – napisali w oświadczeniu kapłani parafii Św. Jadwigi Królowej w Radomiu.

Duchowni zapewnili, że w czasie epidemii koronawirusa zachowali wskazane zasady bezpieczeństwa.

- Na każdym etapie naszej aktywności zachowaliśmy bardzo dużą staranność (forma spowiedzi z zachowanie dystansu 3 m między spowiednikiem i penitentem, dezynfekowanie palców po komunii świętej, szybka forma odwiedzin u chorych i każdorazowa dezynfekcja rąk)

 – napisano w oświadczeniu.

- Jest dla nas ogromnym bólem, że bez naszej winy mogliśmy się stać źródłem zagrożenia dla Was

- oświadczyli kapłani w komunikacie skierowanym do parafian.

Osoby, które miały bezpośredni kontakt z duszpasterzami z parafii w dniach od 30 marca do 6 kwietnia, mogą zgłaszać się pod numer telefonu: 48 380 10 19 i 48 380 18 15, gdzie zostaną podane wstępne informacje i przekazane do Sanepidu, który podejmie dalsze decyzje. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#ksiądz #koronawirus #Radom

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo