Oburzające! Mogli oddać hołd ofiarom, zamiast tego wywołali awanturę - interweniowała policja

/ Bartosz Kalich/ Gazeta Polska

Do sądu skierowany zostanie wniosek o ukaranie mężczyzny, który na placu Piłsudskiego w Warszawie usiłował zakłócić uroczystości składania wieńców upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. Informacja trafi też do służb sanitarnych, które decydują o nałożeniu kary administracyjnej. Mężczyzna na rowerze wjechał na plac Piłsudskiego, aby rozwiesić transparent. Jak poinformowała policja, jest on jej znany.

W 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej odbyły się uroczystości składania wieńców przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, w której udział wzięli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W mediach społecznościowych opublikowano nagrania, na których widać interwencję policjantów wobec osoby usiłującej zakłócić te uroczystości. Według relacji dziennikarza Radia ZET mężczyzna na rowerze wjechał na plac Piłsudskiego, aby rozwiesić transparent.

Interwencje policjantów potwierdził rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

Jak poinformował, w związku z zajściem do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie tej osoby zgodnie z artykułem 54 kodeksu wykroczeń, czyli za naruszenie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Podlega to karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Ponadto informacja o zdarzeniu zostanie skierowana do służb sanitarnych. Służby te decydują o nałożeniu kary administracyjnej za naruszenie obostrzeń związanych z epidemią.

Nadkom. Marczak zaznaczył, że człowiek, który usiłował zakłócić uroczystości, jest znany policji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts