W życzeniach przekazanych przez biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski, bp Lechowicz podkreślił też, by Chrystus zmartwychwstały wyzwalał również "z lęku i strachu, związanego także z prowadzeniem życia opartego na Ewangelii i wierze w Chrystusa w świecie obojętnym lub wrogo nastawionym do wszystkiego, co kojarzy się z chrześcijaństwem i Kościołem".

- Życzę Wam światła, które potrafi rozproszyć nawet najcięższe chmury zalegające nad codziennością Waszego życia

 – napisał bp Lechowicz w życzeniach do Polonii i Polaków za granicą.

Życzył również pięknego życia w łasce, przywołując słowa papieża Franciszka z adhortacji do młodych: "Niezależnie od wszelkich aspektów zewnętrznych czy aktualnych mód istnieje piękno w każdym mężczyźnie i kobiecie, którzy z miłością żyją swoim powołaniem osobistym, bezinteresownie służąc wspólnocie, swej ojczyźnie, wielkodusznie pracując na rzecz szczęścia rodziny".

Bp Lechowicz nawiązał w życzeniach także do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły i beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, długoletniego opiekuna polskiej emigracji.

- Oby nam uprosili zdrowie duchowe i fizyczne, w tym ustanie zagrażającej nam pandemii

- dodał.

- Nade wszystko zachęcam i życzę, by przykład naszych świętych rodaków stawał się dla Was impulsem, by wzrastać w osobistej świętości i w ten sposób przyczyniać się także do wzrostu świętości Kościoła!

 – podkreślił bp Lechowicz.