- Chcieliśmy zebrać możliwie najwięcej pomocy potrzebnych do przeżycia tegorocznych świąt. Zamieściliśmy tam filmy instruktażowe, jak przeżywać kolejne liturgie Triduum Paschalnego transmitowane przez telewizję, radio, internet. Są tam informacje, jaką postawę należy przybrać, jak się ubrać, co warto zmienić w swoim otoczeniu, by lepiej przeżyć celebracje czy w końcu, czym jest komunia duchowa

 – powiedział kapłan.

LINK DO STRONY SWIETAWDOMU.PL

Ks. Nowicki wspomniał, że można tam znaleźć katechezy, teksty liturgiczne, propozycje adoracji krzyża, nabożeństw drogi krzyżowej i gorzkich żali i innych modlitw. Jest również formuła odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i błogosławieństwa pokarmów. W Wielki Piątek można skorzystać z rozważań "Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – w domu i w sercu" przygotowanej przez biskupa pomocniczego diecezji ełckiej bpa pallotyna Józefa Adriana Galbasa.

Na stronie są również materiały przygotowane przez redakcję "Przewodnika Katolickiego", które ułatwią przeżywanie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy w domu. Można tam znaleźć modlitwę przed śniadaniem, materiały autorstwa bpa Szymona Stułkowskiego dotyczące odnowienia przymierza chrzcielnego i obmycia nóg w Wielki Czwartek. Są także podane miejsca transmisji kolejnych liturgii i nabożeństwa z katedry poznańskiej na antenie TVP Poznań.

W Wielki Czwartek transmisje msza Wieczerzy Pańskiej odbędzie się o godz. 17.30. O tej samej godz. w Wielki Piątek planowana jest transmisja z liturgii Męki Pańskiej. Z kolei w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego rozpocznie się o godz. 22.00.

Transmisje liturgii kolejnych z dni Triduum Paschalnego z udziałem prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka można śledzić na stronie archidiecezji gnieźnieńskiej. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek odbędą się o godz. 18.00, a liturgia Wigilii Paschalnej w Wielka Sobotę o godz. 20.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego prymas będzie przewodniczył mszy św. godz. 10.00.

Wspierając akcję #ZostańWDomu, radiowa Jedynka przygotował na czas Triduum Paschalnego specjalną ramówkę. W Wielki Czwartek wyemituje mszę Wieczerzy Pańskiej, a w Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00 z bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Z koli w Wielką Sobotę orędzie wielkanocne abp. Stanisława Gądeckiego i liturgię Paschalną. Msze święte transmitowane będą również w niedzielę i poniedziałek wielkanocny o godz. 9.00.

Z koli w archidiecezji warszawskiej liturgie w czasie Triduum Paschalnego można śledzić na Archwwa.pl i na kanale You Tube archidiecezji warszawskiej. W Wielki Czwartek rozpocznie się o godz. 18.00, w Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00, a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00.

Poszczególne diecezje w Polsce umieściły programy transmisji liturgii Triduum Paschalnego na swoich stronach internetowych.