Uroczystości w kwaterze smoleńskiej odwołane

W tym roku miejskie uroczystości w kwaterze smoleńskiej na Powązkach nie odbędzie się, na grobach zostaną złożone kwiaty - podał w czwartek stołeczny magistrat, przypominając, że do tej pory co roku prezydent Warszawy uczestniczył w uroczystościach, upamiętniających ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)

"Pomnik ofiar na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie udekorowany biało-czerwoną szarfą. W imieniu władz Warszawy zostanie złożony wieniec i zapalone znicze przed pomnikiem oraz na grobach ofiar" - podał ratusz.

Jak dodano, wiązanki i zapalone znicze upamiętnią także Honorowego Obywatela m.st. Warszawy Czesława Cywińskiego, spoczywającego na Powązkach. Czesław Justyn Cywiński był prezesem Światowego Związku Żołnierzy AK, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Ratusz przypomniał też, że w stolicy o tragedii przypominają dwie tablice - na Krakowskim Przedmieściu oraz w Katedrze Polowej przy ul. Długiej. W tych miejscach także zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

W piątek minie dziesięć lat od tej katastrofy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Powązki #katastrofa smoleńska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo