Wczoraj około godz. 18 do policji w Łodzi wpłynęło zgłoszenie dotyczące naruszenia przepisów dotyczących zakazu gromadzenia się w czasie epidemii. Jak poinformowano, w klubie sportowym na terenie dzielnicy Polesie doszło do spotkania kibiców jednej z łódzkich drużyn piłkarskich.

- Funkcjonariusze ustalili, że udział w spotkaniu był możliwy tylko dla zaufanych osób; po ich wpuszczeniu drzwi były zamykane. Młodzi mężczyźni, nie bacząc na obowiązujące zakazy, postanowili urządzić sobie trening bokserski. Policjanci po otworzeniu sali treningowej wylegitymowali uczestników nielegalnego zgromadzenia i przeprowadzili kontrolę toreb, które posiadali ćwiczący. Znajdowały się w nich m.in. ochraniacze na szczęki i piszczele z naniesionymi emblematami drużyny sportowej, a także specjalne trenażery

 - wyjaśnił Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Policja skierowała do sądu wnioski o ukaranie 11 młodych mężczyzn w wieku od 20 do 37 lat, którzy uczestniczyli w treningu. Teraz grozić im mogą dotkliwe konsekwencje finansowe. O sprawie poinformowana została również Państwowa Inspekcja Sanitarna.