Transporty dotarły m.in. do Poznania, Leszna, Śremu, Piły, Ostrowa Wielkopolskiego, Gniezna, Konina, Jarocina i Pleszewa. Żołnierze dostarczyli tam m.in. 211 tys. masek ochronnych FFP2, 31 tys. masek FFP3, 52 tys. rękawiczek oraz ponad 5 tys. litrów płynu do dezynfekcji.

W segregacji środków ochrony osobistej, które trafiły do Wielkopolski, żołnierzy 12. WBOT wspierali podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu. Przeładunek środków medycznych, podobnie jak wcześniej, odbył się w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

- To już kolejna transza środków medycznych, którą kolportują żołnierze 12. WBOT. Pod moją komendę oddelegowano 100 podchorążych, którzy mają przerwę w nauce; obecnie odbywają nieplanowane praktyki

 – poinformował dowódca 12. WBOT płk Rafał Miernik.

Wszystkie pojazdy wykorzystywane do przewozu sprzętu otrzymały specjalne oznaczenia, by szybciej dotrzeć do placówek medycznych.

Jak podkreśliła w imieniu 12. WBOT ppor. Anna Jasińska, brygada ta od początku angażuje się w walkę z pandemią na terenie Wielkopolski oraz Ziemi Lubuskiej. Terytorialsi wspierają personel medyczny, zabezpieczali granice, opiekują się weteranami i seniorami, dostarczając zakupy i leki. Żołnierze wspierają także policjantów w patrolach i doglądaniu osób w kwarantannie.