O pokazie rejestracji wielokrotnie nagradzanego spektaklu poinformowała we wtorek PAP Klaudyna Desperat z warszawskiego Teatru Polonia.

Spektakl "Danuta W." powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy z 2011 r. pt. "Marzenia i tajemnice", opracowanej przez Piotra Adamowicza, którą opublikowało Wydawnictwo Literackie z Krakowa.

W rolę Danuty Wałęsy wciela się Krystyna Janda, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówiła tak: "ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno z największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich".

"Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet"

- stwierdziła aktorka.

Adaptacja i wykonanie - Krystyna Janda. Reżyseria - Janusz Zaorski. Reżyseria świateł - Andrzej Wolf. Scenografię zaprojektowała Krystyna Janda. Zdjęcia, operator kamery - Andrzej Wolf. Operator steadicamu - Adam Mendry. Montaż - Zaq Chojecki i Ludwik Sielicki psm (Media Kontakt).

Spektakl miał swoją premierę 11 października 2012 r. w Gdańsku. Premiera w Warszawie odbyła się 12 października 2012 r.

Jak dotąd monodram "Danuta W." zagrano 174 razy.

Rejestracja "Danuty W." będzie dostępna 13 kwietnia od godz. 18 do 23.59 jako transmisja na Facebooku oraz na Vimeo. Link do rejestracji zostanie wkrótce udostępniony na oficjalnym fanpage'u Teatru Polonia.