"Szybkość, odwaga i zdecydowanie w działaniu – takimi cechami wykazał się sierż. szt. Kamil Mitura z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie"

- podkreśliła rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach podkom. Ewa Rejn-Kozak.

Policjant wraz żołnierzem WOT patrolowali ulicę Niemcewicza w Puławach. Nagle zauważyli dym wydobywający się z okna jednego z mieszkań. Powiadomili o tym oficera dyżurnego a policjant pobiegł do bloku i odszukał mieszkanie, które trawił ogień. Kiedy wbiegł do środka, pomieszczenie było bardzo zadymione.

"Funkcjonariusz zauważył mężczyznę, który wodą z wiaderka próbował ugasić palącą się turystyczną butlę gazową. Ogień był już nie tylko w aneksie kuchennym, ale również w łazience, płomienie sięgały sufitu. Policjant natychmiast wyprowadził przerażonego mężczyznę na klatkę schodową, próbując jednocześnie dowiedzieć się, czy w mieszkaniu jest ktoś jeszcze. Niestety, mężczyzna ze względu na swój stan zdrowia oraz zdenerwowanie całą sytuacją, nie był w stanie mówić"

- poinformowała Rejn-Kozak.

Policjant wrócił do lokalu, żeby upewnić się, że nikogo więcej tam nie ma. "W momencie, kiedy opuszczał mieszkanie, butla wybuchła, a siła wybuchu zamknęła drzwi do mieszkania, uderzając policjanta. Ogień zajął cały przedpokój. W tym momencie na miejsce dojechała straż pożarna" - dodała rzeczniczka.

Policjant wiedząc, że poszkodowany jest pod opieką jego kolegi z patrolu, pomagał też w ugaszeniu ognia strażakowi, który wbiegł jako pierwszy.

"47-letni właściciel mieszkania trafił do szpitala, obrażenia których doznał nie zagrażają jego życiu. Funkcjonariusz z Lublina również nie doznał poważnych obrażeń"

- poinformowała Rejn-Kozak.

Zaznaczyła, że sierż. szt. Kamil Mitura zainteresował się także sytuacją 47-latka, który jest niepełnosprawny. Funkcjonariusz nawiązał kontakt z bliskimi znajomymi mężczyzny oraz zadbał o przekazanie informacji na temat jego sytuacji pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia i przyczyny wybuchu pożaru.