Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, lider Porozumienia Jarosław Gowin poinformował wczoraj, że podał się do dymisji. Jako kandydatkę na wicepremiera, którą rekomenduje Porozumienie wskazał obecną minister rozwoju Jadwigę Emilewicz.

"Żałuję, że premier Gowin odszedł z rządu, natomiast to była jego decyzja, którą sam podjął. Mam nadzieję, że rząd Zjednoczonej Prawicy będzie dalej funkcjonował"

- tak do dymisji Gowina odniósł się szef kancelarii premiera.

"Dzisiaj najważniejszym przedstawicielem w rządzie Zjednoczone Prawicy partii Porozumienie będzie pani minister Emilewicz - osoba bardzo doświadczona, bardzo ideowa, niezwykle pracowita" - dodał.

Dworczyk podkreślił, że określił w ten sposób Emilewicz jako "naturalnego lidera", natomiast ostateczną decyzją w tej sprawie podejmie premier Mateusz Morawiecki.

Szef KPRM, poseł PiS ocenił, że obecny czas "nie jest łatwy". Dodał przy tym, że w Polsce wszyscy mierzą się dziś z wieloma wyzwaniami dotyczącymi m.in. panującej epidemii i z tego punktu widzenia najlepiej, aby "sytuacja wewnątrz Zjednoczonej Prawicy jak najszybciej uspokoiła się". "Jestem przekonany, że tak będzie" - powiedział Dworczyk.

"Wierzę, że Jarosław Gowin nadal będzie wiele wnosił do tego projektu, jakim jest rząd Zjednoczonej Prawicy"

- dodał, pytany o przyszłość polityczną Gowina.