Przybyło pasażerów w warszawskim metrze. Efekt otwarcia nowych stacji?

Po otwarciu trzech nowych stacji na Woli, w weekend więcej pasażerów skorzystało z metra. W sobotę było to ok. 43 tys. osób, w niedzielę – 33 tys. W ostatnią niedzielę marca kolejka podziemna przewiozła 27 tys. ludzi.

Stacja "Młynów" na drugiej linii metra
By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88918903

Rzecznik stołecznego metra Anna Bartoń poinformowała PAP, że w sobotę z metra skorzystało ok. 43 tys. pasażerów. Z linii M1 - 30 tys., a z M2 - 13 tys. Na nowych stacjach na Woli do kolejki wsiadło ponad 3 tys.

W niedzielę był mniejszy ruch w metrze. Przewiozło ono łącznie 33 tys. podróżujących. Na linii M1 – 22 tys., a na linii M2 – 10 tys. Na nowe stacje na drugiej linii weszło niemal 2 tys. pasażerów.

W sobotę zostały otwarte trzy nowe stacje na linii M2: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Dzięki temu możliwy jest szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę.

W ubiegły piątek metrem przejechało ok. 80 tys. ludzi. Podobnie było w innych dniach.

Najmniej pasażerów od czasu ogłoszenia informacji o pacjencie "0" wsiadło do wagonów metra w ostatnią niedzielę marca. Na stacje metra obydwu linii weszło łącznie 27 tys. osób. Tymczasem w niedzielę 1 marca metrem przejechało 230 tys. podróżnych. W dni powszednie metro przewoziło średnio ponad 670 tys. osób dziennie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Warszawa #metro #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo