„Dla osób korzystających z dyspensy zalecamy, w miarę możliwości, zorganizowanie transmisji z diecezjalnych lub parafialnych celebracji liturgicznych. Podobnie prosimy o stworzenie możliwości uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem diecezjalnych środków społecznego przekazu. W przypadku trudności organizacyjnych zachęcamy do informowania wiernych o propozycjach ogólnopolskich, których spis znajduje się na stronie Konferencji Episkopatu Polski www.episkopat.pl” – napisali biskupi we „Wskazaniach dla biskupów odnośnie do sprawowania czynności liturgicznych w najbliższych tygodniach”. 

Biskupi przypomnieli również o warunkach spowiedzi, do której tak tłumnie przystępują wierni w tym czasie. Zaznaczono, że chociaż właściwym miejscem sprawowania spowiedzi jest konfesjonał, to z uzasadnionej przyczyny spowiedź może się odbyć również poza nim. Dlatego w obecnych warunkach można sprawować ten sakrament np. w kościele, kaplicy, zakrystii, sali katechetycznej, w biurze parafialnym lub w innym godnym miejscu, pozwalającym na zachowanie prywatności i zasad bezpieczeństwa. Biskupi przypomnieli, by unikać wszelkich nadużyć związanych z sakramentem pojednania: nie wolno w nieuprawniony sposób udzielać rozgrzeszenia ogólnego, nie jest możliwa spowiedź przez telefon lub internet; zakazana jest publiczna spowiedź z indywidualnych grzechów.

Telewizja Republika zachęca wszystkich do uczestnictwa w Triduum Paschalnym na swoim kanale.

  • 9 kwietnia (Wielki Czwartek) msza święta o godz. 18.30 z kościoła św. Augustyna w Warszawie. Nie będzie w tym roku złożenia Jezusa w ciemnicy.
  • 10 kwietnia (Wielki Piątek) – obrzędy Wielkiego Piątku odbędą się o godz. 18.30 w kościele św. Augustyna. Nie ma w tym roku adoracji złożenia Jezusa do grobu.
  • Natomiast o godz. 21 będzie transmisja drogi krzyżowej z Watykanu z udziałem papieża Franciszka.
  • 11 kwietnia (Wielka Sobota) – obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczynają się o godz. 20 w kościele św. Augustyna.
  • 12 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) – msza rezurekcyjna o godz. 7 z kościoła św. Augustyna. 
  • Błogosławieństwo Urbi et Orbi papieża Franciszka o godz. 12. 
  • 13 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) – msza święta o godz. 7 z Jasnej Góry w Częstochowie.