W efekcie łączna liczba zgonów wzrosła do 174, zaś potwierdzonych przypadków - do 5364. Zarówno liczba zgonów, jak i nowo wykrytych przypadków jest zbliżona do średniej z ostatnich kilku dni.

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia, mediana wieku zmarłych w ciągu ostatniej doby to 78 lat. Tylko cztery z 16 osób miało choroby współtowarzyszące. Z kolei mediana wieku wszystkich dotychczas zmarłych z powodu koronawirusa to 81 lat.

Naczelny lekarz kraju Tony Holohan powiedział, że za wcześnie jeszcze oceniać, kiedy może nastąpić szczyt epidemii, ale uważa, iż pod koniec obecnego tygodnia powinny być widoczne efekty radykalnych kroków podjętych przez rząd w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby.

27 marca irlandzki rząd zaostrzył restrykcje w celu zatrzymania epidemii. Do 12 kwietnia włącznie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem ściśle określonych przypadków - niezbędnych zakupów, wizyt lekarskich, niezbędnych wizyt rodzinnych, indywidualnych ćwiczeń fizycznych lub niezbędnej pracy, która nie może być wykonywana z domu.

Prawie wszystkie sklepy zostały zamknięte, wszystkie zgromadzenia, zarówno publiczne, jak i prywatne, poza członkami jednego gospodarstwa domowego, zostały zabronione, a osoby powyżej 70. roku życia lub cierpiące na choroby przewlekłe mają obowiązek całkowitego przebywania w swoich domach.

Nowe restrykcje przewidują także, że z transportu publicznego korzystać mogą tylko osoby wykonujące kluczowe zawody, zaś pozostałe osoby nie mogą się oddalać od domu na więcej niż 2 km.