Hasłem czerwcowej Lednicy będą słowa "Cały Twój". W tym roku w jednym terminie spotkać się mają wszystkie grupy, które w poprzednich latach miały osobne spotkania przy Bramie Rybie: młodzi, seniorzy, dzieci i motocykliści.

Dominika Chylewska z biura prasowego Lednicy poinformowała, że "w duchu troski i odpowiedzialności" organizatorzy spotkania modlitewnego zdecydowali o utrzymaniu tegorocznego wydarzenia, ale w zmienionej formie – przez sieć internetową.

- 6 czerwca pragniemy być razem. Jednak w tym roku – z uwagi na sytuację i w poczuciu odpowiedzialności – przenosimy Spotkanie z Pól Lednickich do waszych domów. Chcemy się połączyć z wami przez Internet i wszystkie możliwe środki przekazu. Do tegorocznego hasła "Cały Twój" dodajemy #Lednicawdomu

 – poinformowali organizatorzy Lednicy.

Chylewska przypomniała, że hasło "Cały Twój", znane bardziej w łacińskiej wersji "Totus Tuus", było nieodzownym elementem pontyfikatu i życia św. Jana Pawła II. W najbliższym czasie mają być znane szersze informacje dotyczące tegorocznej Lednicy.

- Chcemy razem z wami celebrować to, co w Spotkaniach Lednickich najpiękniejsze – wybór Chrystusa, radość i uśmiech, śpiew, taniec, wspólną modlitwę i adorację. Zrobimy, co w naszej mocy, abyśmy mogli tego razem doświadczyć jak najpełniej. Zapraszamy Was, by już dziś, w pełnym zaufaniu Bogu, powierzyć ten czas przygotowań i powiedzieć: "Cały Twój". W tym wyjątkowym roku nie może Was z nami zabraknąć

 – podali organizatorzy wydarzenia.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 r. Co roku gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra. Ubiegłoroczne, XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000, odbyło się 1 czerwca pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham". Wzięło w nim udział ok. 60 tys. osób.