Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Leszek Sobieski poinformował dziś, że część personelu jest izolowana wewnątrz oddziałów, część – w warunkach domowych.

- Jeśli chodzi o wydział chorób płuc, mamy pobrane wymazy, oczekujemy na wyniki. Są pierwsze potwierdzenia negatywnego wyniku obecności koronawirusa. Na oddziale wewnętrznym czekamy na właściwy moment na pobranie wymazu, podobnie rzecz ma się w przypadku oddziału dziecięcego

- powiedział Sobieski.

W niedzielę dyrekcja placówki poinformowała o czasowym zawieszeniu pracy oddziału chorób płuc, dziś podano informację o podobnej decyzji odnośnie do wydziału wewnętrznego.

- W każdym z tych przypadków mieliśmy niepełne czy nieprawdziwe wywiady przedmiotowe odnośnie pacjentów – albo były to osoby, które mieszkały z osobami w kwarantannie, albo miały kontakt z osobą zarażoną

- powiedział dyrektor szpitala.

Sobieski wskazał, że na oddziale chorób płuc izolowanych jest siedem osób personelu i 12 pacjentów, 28 osób zostało poddanych kwarantannie domowej. Na oddziale wewnętrznym w warunkach domowych izolowanych jest 26 osób: czterech lekarzy, siedmiu opiekunów, 13 pielęgniarek i dwie osoby z obsługi. Wszyscy oni mają mieć w najbliższych dniach pobrane wymazy do badań. Na oddziale dziecięcym przebywa sześcioro dzieci i osiem osób personelu. Sześć osób pozostaje na kwarantannie domowej. Na wyniki czeka też dwóch lekarzy i trzech ratowników SOR-u.

4-letni pacjent, u którego potwierdzono koronawirusa, trafi do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

W Wielkopolsce do tej pory zanotowano 287 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 15 osób.