Łącznie zakażonych zostało 20 osób ze szpitala - jeden pacjent i 19 pracowników Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, Oddziału Neurochirurgii, Oddziału Neurologii, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz administracji.

Po stwierdzeniu w ostatni weekend zakażenia czterech osób z personelu Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej zdecydowano o przebadaniu wszystkich pracowników, pacjentek i noworodków. Na razie znana jest większość wyników personelu, pozostałe próbki są w trakcie badań.

Klinika wstrzymała wszystkie wypisy do domu. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po otrzymaniu kompletu wyników badań.

Rzecznik szpitala Kamila Wiecińska zaznaczyła, że w przypadku pacjentek, które zgłoszą się w zaawansowanej fazie porodu, poród zostanie odebrany w klinice w wyodrębnionym miejscu, wykluczającym kontakt z osobami pozostającymi pod obserwacją. Pacjentki, które zgłoszą się do Izby Przyjęć Położniczej we wcześniejszej fazie porodu, kierowane będą do innych placówek.

Przed tygodniem wstrzymano przyjęcia na oddział intensywnej terapii szpitala.