Łańcut: Nie żyje 74-letni pacjent

Z wydanego przez szpital w Łańcucie komunikatu wynika, że zmarły miał 74 lata i pochodził z powiatu leżajskiego. "Pomimo intensywnego leczenia narastały objawy niewydolności oddechowo – krążeniowej" – podkreślono.

W informacji łańcuckiej placówki zaznaczono, że mężczyzna zmarł dziś, a przyczyną jego zgonu "było zakażenie COVID-19".

W regionie od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3431 testów. Na Podkarpaciu zanotowano 152 przypadki zakażenia koronawirusem. Dziewięć osób wyzdrowiało. Odnotowano także sześć zgonów.

Małopolska: Zmarł "pacjent zero"

Zmarł pierwszy pacjent, u którego w Małopolsce potwierdzono zakażenie koronawirusem; to ok. 60-letni mężczyzna. Informację o śmierci pacjenta, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę, potwierdziła rzecznik szpitala Anna Górska. To właśnie w tej placówce od 6 marca leczony był mężczyzna; w ostatnim czasie był on podłączony do respiratora.

Przed przyjęciem do szpitala przebywał on w północnych Włoszech. Do kraju wrócił samolotem, który pod koniec lutego wylądował na warszawskim lotnisku Chopina, skąd mężczyzna dostał się do Krakowa własnym samochodem.

1 marca nie mając jeszcze objawów choroby zgłosił się do sanepidu – dopełniając wszystkich procedur, o które apelowały służby sanitarne. Mężczyzna dostał zalecenie poddania się samoobserwacji przez 14 dni, a jego pracodawca zezwolił mu na pracę zdalną. Po kilku dniach zgłosił, że poczuł się gorzej i został przewieziony na oddział zakaźny.