Rozpoczął się Wielki Tydzień. Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński przypomniał dziś, że z powodu rygorów i ograniczeń sanitarnych, Wielki Tydzień i kończące go Triduum Paschalne większość wiernych będzie przeżywała bez obecności na mszach świętych, liturgiach i nabożeństwach sprawowanych w kościołach.

O zaleceniach w czasie epidemii koronawirusa mówił dziś minister Dworczyk w RMF FM. Podał, że teraz ta transmisja już ma charakter poziomy. „To nie są przypadki zakażeń przywiezione z zagranicy” – zaznaczył.

Epidemia rozszerza się w kraju, każdego dnia kolejne zachorowania. W związku z tym tego rodzaju przejazdy i spotkania przy świątecznym stole są obarczone bardzo dużym ryzykiem. Tu jak najbardziej namawiamy wszystkich jak najbardziej do takiej solidarności i do pomocy, ale przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, czyli zachowanie odpowiednich odległości, brak bezpośredniego kontaktu. Te wszystkie zasady, o których mówimy już od wielu dni, natomiast zdecydowanie namawiamy i apelujemy, żeby zminimalizować wszelkiego rodzaju wyjazdy do rodziny, przejazdy, żeby to ograniczyć do absolutnego minimum

– mówił Michał Dworczyk.