Antydemokratyczny front

  

Małgorzata Kidawa-Błońska zamierza podobno rozpocząć akcję antyfrekwencyjną, czyli bojkot wyborów prezydenckich. Przy okazji zawieszona kandydatka Platformy Obywatelskiej mimowolnie uświadamia Polakom korzyści z korespondencyjnego sposobu głosowania.

Opozycja zapomniała, że obowiązkiem państwa jest umożliwienie obywatelom udziału w wyborach, że to jest podstawowa zasada państwa demokratycznego. Jak może się to odbyć w obecnej sytuacji? Bardzo prosto – Poczta Polska dostarczy każdemu pakiet wyborczy do skrzynki – będą w nim koperta zwrotna, karta do głosowania, koperta na kartę do głosowania, instrukcja głosowania korespondencyjnego i oświadczenie o oddaniu głosu. Pakiet zapewni pełną anonimowość głosowania – dlatego będzie w nim osobna koperta na kartę do głosowania i odrębna do oświadczenia (jest ono niezbędne, by komisja mogła stwierdzić, kto oddał głos). Głosujący będzie musiał jedynie wrzucić głos do najbliższej skrzynki pocztowej. Nie ma w tym nic skomplikowanego ani ryzykownego. Totalni i totalne media próbują zablokować Polakom możliwość skorzystania z demokratycznych reguł. Ten antydemokratyczny front wie, jaką poniesie klęskę.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts