Do wypadku doszło tuż przed godziną 18, pomiędzy miejscowościami Ponikiew Duża a Różan. W jadącą drogą krajową kolumnę wojskową uderzył kierowca samochodu osobowego, który wyjechał nagle z drogi podporządkowanej, prowadzącej do wsi Kunin.

Furgonetka uderzyła w osobówkę a następnie zjechała do rowu i przewróciła się na bok. W furgonetce znajdowało się kilkudziesięciu żołnierzy. Przynajmniej kilkoro z nich zostało poszkodowanych

- powiedział naoczny świadek zdarzenia portalowi eostroleka.pl.

Na miejscu trwa obecnie akcja ratunkowa, w której uczestniczy osiem załóg pogotowia ratunkowego oraz dwa śmigłowce LPR. Droga krajowa jest całkowicie zablokowana.

Nie wiadomo w jakim stanie są osoby podróżujące osobówką.

Jak podał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Marek Pietrzak, w samochodzie było 26 żołnierzy. Większość to podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do walki z epidemią koronawirusa w ramach akcji "Bezpieczna Wiosna" oraz towarzyszący im żołnierze WOT. Wszyscy uczestniczący w wypadku są obecnie pod obserwacją, 10 jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie, dwóch poszkodowanych przetransportowano dwoma śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Warszawy. Według rzecznika WOT ich stan nie zagraża życiu.

Rzecznik straży dodał, że poszkodowane w wypadku zostały 23 osoby; dwie z samochodu osobowego oraz 21 z ciężarówki.