Dotychczas w Podlaskiem chorych z powodu koronawirusa jest 91 osób - podano w komunikacie wojewody podlaskiego i wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku przekazała, że to 82-letni mieszkaniec Białegostoku, który był hospitalizowany w szpitalu w Łomży. Podano, że zmarł z powodu zachorowania na COVID-19, ale miał choroby współistniejące. „Osoby z rodziny są objęte nadzorem sanitarnym” - dodano w osobnym komunikacie sanepidu.

Prawie wszyscy spośród dziewięciu nowych pacjentów w regionie, u których potwierdzono koronawirusa, przebywają w izolacji domowej.

To pacjenci w większości z powiatu bielskiego (4 osoby: starsi mężczyzna i kobieta oraz młoda kobieta i kobieta w sile wieku), ale też z sokólskiego (dwóch mężczyzn w sile wieku), hajnowskiego (kobieta w sile wieku), monieckiego (młoda kobieta) oraz starsza kobieta z Białegostoku. Tylko jedna z tych osób - starsza kobieta - przebywa w szpitalu w Bielsku Podlaskim.

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował w niedzielę, że w szpitalach w regionie z podejrzeniem koronawirusa przebywają 33 osoby, 5 tys. 421 jest w kwarantannie, 237 pod nadzorem epidemiologicznym. Urząd podał także, że w poniedziałek do szpitali w województwie ma trafić kolejna partia środków ochrony osobistej, które dotarły do urzędu wojewódzkiego z Agencji Rezerw Materiałowych.