U dziewięciu pracowników oddziałów neurologii i chirurgii Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej wyniki badań na obecność koronawirusa były pozytywne. Ale wszystkie te osoby były już na kwarantannach i nie miały już kontaktów ze szpitalem, jego personelem i pacjentami

- zapewnił Berus.

Wśród pacjentów i personelu szpitala wykonano już ponad 500 testów na obecność koronawirusa. Wcześniej pozytywne wyniki miało 17 osób. Cztery oddziały placówki (neurologia, udarowy, rehabilitacji neurologicznej i chirurgia) są nadal zamknięte.

Chcemy je jak najszybciej uruchomić. Jeśli wszytko pójdzie dobrze, to w przyszłym tygodniu jako pierwszy powinien wznowić działalność oddział chirurgii

– powiedział starosta skarżyski.

Siedem wyników badań personelu i pensjonariuszy otrzymał także Dom Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej. "Na szczęście wszystkie wyniki są ujemne. Wszystkie osoby w placówce są na kwarantannie zamkniętej. Pracownicy cały czas opiekują się mieszkańcami placówki" – podkreślił Berus.

Wcześniej w skarżyskim Domu Pomocy Społecznej stwierdzono cztery zakażenia koronawirusem. To trzech pensjonariuszy, którzy są leczeni w szpitalu powiatowym w Starachowicach oraz pracownik DPS hospitalizowany teraz w Klinice Chorób Zakaźnych w Kielcach.