Zyskująca z roku na rok popularność Off-Północna jest przeglądem małych form dramatyczno-muzycznych, a ideą festiwalu jest promocja teatru offowego, niekomercyjnego repertuaru i scen muzycznych. Czwarta edycja wydarzenia miała rozpocząć się 18 kwietnia i pokazać różnorodność teatru muzycznego poza jego głównym nurtem.

"Z żalem podjęliśmy decyzję o przeniesieniu całego festiwalu wraz z Konkursem Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty na kolejny rok. Postanowiliśmy jednak przygotować na ten czas propozycję, która zapełni tę repertuarową lukę"

– poinformowała dyrektor łódzkiego Teatru Muzycznego w Łodzi Grażyna Posmykiewicz.

To program Off/On, w którego ramach będą prezentowane w internecie spektakle z poprzednich edycji Off-Północna.

"Od 18 kwietnia, a więc od dnia, kiedy rozpocząć się miała czwarta edycja festiwalu, zaprosimy wszystkich fanów repertuaru z nurtu off do podróży w czasie. W każdy weekend będziemy przypominać widzom dwa tytuły, które gościły u nas w poprzednich latach"

– wyjaśnił kierownik artystyczny festiwalu Krzysztof Wawrzyniak.

Udostępniane przedstawienia będzie można oglądać w weekendy do niedzielnego wieczoru włącznie. Szczegóły programu wirtualnej edycji festiwalu prezentowane będą na stronie www.offpolnocna.com. Jak zapowiadają organizatorzy, w ramach kilku tygodni Off/On będzie można obejrzeć m.in.: recital Marcina Januszkiewicza "Osiecka po męsku", "Projekt Koffta" Anety Todorczuk, monodram "Być jak Charlie Chaplin" Mateusza Deskiewicza czy "This is Not a Love Song, czyli miłość ci wszystko wypaczy" w wykonaniu Reni Gosławskiej i Krzysztofa Wojciechowskiego.

Teatr poinformował, że kupione bilety i karnety na Off-Północna zachowują ważność na przyszłoroczną edycję. Możliwy jest także zwrot.