Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd i obowiązującymi co najmniej do 11 kwietnia, w mszach w kościołach uczestniczyć może nie więcej niż 5 osób, nie licząc posługi. - Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia - apelował 24 marca przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, jednocześnie zachęcając do uczestnictwa w transmisjach mszy św. dostępnych w telewizji oraz internecie.

Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie koło Szczecina postanowiła umożliwić udział w liturgii możliwie jak największej liczbie wiernym i w Niedzielę Palmową zorganizowała... 46 mszy. Żeby wziąć udział w określonej mszy św., należało się zapisać za pośrednictwem strony internetowej parafii, by na żadnej z liturgii nie został przekroczony limit 5 uczestniczących wiernych.

Msze odprawiane są co godzinę w czterech miejscach - w kościele, w namiotach przy kościele oraz przy plebanii, a także w biurze parafialnym. 

"To nowość w naszej parafii podyktowana bardzo trudną sytuacją w jakiej się wszyscy znaleźliśmy - prosimy o wyrozumiałość w razie ewentualnych problemów technicznych lub organizacyjnych"

- czytamy na stronie parafii.

Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób parafia zorganizuje odprawienie 46 mszy św. w ciągu jednego dnia.

Kodeks prawa kanonicznego stanowi, że "nie wolno kapłanowi odprawiać Eucharystii więcej niż raz w ciągu dnia", poza pewnymi wyjątkami, w których ordynariusz możne zezwolić - "dla słusznej przyczyny" - na binację (dwukrotne odprawienie mszy św. przez jednego kapłana) lub "gdy domaga się tego konieczność duszpasterska" - trynację (trzykrotne odprawienie). [Kan. 905].

W parafii w Mierzynie, jak wynika z informacji zawartych na stronie internetowej, stale posługuje czterech kapłanów.

Parafia na swoich stronach zapewnia, że "w Niedzielę Palmową Msze Święte z poświęceniem palm będą odprawiane zgodnie z przepisami i zaleceniami wynikającymi z obowiązującego stanu epidemii koronawirusa".