- Chcemy, żeby każdy miał świadomość, jak ciężką pracę w tym trudnym czasie wykonują medycy. Zdjęcia z palmami mają być wyrazem tego, że to doceniamy i pamiętamy o lekarzach, pielęgniarkach i ratownikach medycznych także w modlitwie - powiedział rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski

Na stronie internetowej diecezji przypomniano, że tłum witający Chrystusa wjeżdżającego triumfalnie do Jerozolimy wołał "Hosanna!", co dosłownie znaczy "zbaw, wyratuj" i słał przed nim gałązki palmowe i płaszcze.

"W trudnym czasie epidemii, gdy ze względu na obostrzenia w liturgii uczestniczy się głównie przez transmisje telewizyjne czy internetowe wierni zachęcani są, by pozostali w domach ale – na ile to możliwe – nie rezygnowali z tradycji przypisanych do obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy"

- napisano.

Inicjatorzy akcji proszą o jedno "Zdrowaś Maryjo" w intencji medyków zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa. Zdjęcia z tradycyjnymi palmami oznaczone hasztagiem "#Hosanna" może wysyłać poprzez komentarze i wiadomości na Facebooku i Twitterze archidiecezji. Za pośrednictwem księży kapelanów wydrukowane zdjęcia w formie pocztówek zostaną w czasie Wielkanocy przekazane lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym zaangażowanym w ratowania zdrowia.