O dziewięciu młodych osobach, które przyjechały na posesję w Żukówku i grillują, bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie w piątek wieczorem.

W komunikacie poinformowano, że na miejscu okazało się, że spotkanie zorganizowali znajomi z Trójmiasta. Funkcjonariuszom mieli powiedzieć, że przyjechali, by się odstresować. Jednocześnie, jak wynika z policyjnego komunikatu, wszyscy przyznali, że są świadomi obowiązujących w kraju restrykcji dotyczących przemieszczania się.

Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami w wysokości 500 zł.

Restrykcje wprowadzone przez rząd w związku z pandemią COVID-19 dotyczą m.in. zakazu przemieszczania się z wyjątkiem np. wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym oraz zakupu towarów i usług z tym związanych. Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki. Nie wolno przebywać na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich.