Polski Holding Hotelowy włączył się we wsparcie dla służby zdrowia. Należący do Holdingu Courtyard by Marriott stał się bazą noclegową dla medyków z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Skąd taka inicjatywa?
To nie jedyny nasz hotel, który wpiera medyków - Hotel Royal przy ulicy Gertrudy w Krakowie też wspomaga kadrę medyczną tamtejszego Szpitala Uniwersyteckiego. Staramy się jak polska firma pomagać w walce z epidemią w naszym kraju i dlatego wspieramy wysiłki Ministerstwa Zdrowia, a także NFZ-u w stworzeniu kadrze medycznej odpowiednich warunków dla odpoczynku po pracy, aby zminimalizować ryzyko zakażeń dla ich rodzin.

Dużo osób korzysta z takiej pomocy?
Coraz więcej, bo niestety pracownicy szpitali są najbardziej narażeni na zarażenie wirusem. Oczywiście wszyscy medycy korzystający z naszego wsparcia nie poniosą żadnych kosztów. Otrzymują też śniadania, a z hoteli będą mogą korzystać tak długo, jak będzie to konieczne.

Chciałbym podkreślić, że nasza spółka już od dłuższego czasu jest zaangażowana we wspieraniu kadry medycznej. Udostępniamy jej nie tylko hotele, ale i uruchomiony został całodobowy catering dla ponad 300 pracowników stacji epidemiologicznych w Warszawie.

Cały wywiad dostępny tutaj.

 


Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl