Kuriozalne uzasadnienie ws. Niesiołowskiego

  

W poniedziałek Sąd Okręgowy podtrzymał decyzję Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście o umorzeniu śledztwa w sprawie ataku posła PO Stefana Niesiołowskiego na dziennikarkę „Codziennej” Ewę Stankiewicz z 11 maja 2012 r. Pełne uzasadnienie poznamy 27 sierpnia, zaś na rozprawie sędzia Anna Ptaszek podała jedynie "najważniejsze przyczyny orzeczenia".

- Stefan Niesiołowski jest osobą, którą łatwo sprowokować do wypowiedzi i zachowań o charakterze emocjonalnym – tłumaczyła Anna Ptaszek. Słowa „wstrętna pisówa” i „won do PiS-u”, którymi Niesiołowski zwracał się do Ewy Stankiewicz, w ocenie sądu to „krytyczna ocena dokonań dziennikarskich”.

Sąd odrzucił również „żądania” Stankiewicz o nagrania kamer przemysłowych oraz przesłuchanie jej, celem ustalenia czy rzeczywiście - jak twierdzi prokuratura – poseł PO grożąc jej „nie wzbudził strachu”. Według sądu to Stankiewicz była „napastliwa i denerwująca”, a Niesiołowski „poddenerwowany całą sytuacją”. Anna Ptaszek uznała jedynie, że poseł PO „przekroczył zasady grzecznego zachowania”

Decyzja sądu, to wynik zażalenia Ewy Stankiewicz, jaki złożyła na decyzję warszawskiej prokuratury, która 21 czerwca odmówiła ścigania Niesiołowskiego. - Warunkiem przestępstwa jest wywołanie u danej osoby obawy spełnienia groźby - mówił rzecznik prasowy Prokuratury Dariusz Ślepokura. Jednocześnie prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie „naruszenia nietykalności cielesnej” posła PO Pawła Suskiego, który próbował opuścić teren pod Sejmem zablokowany przez „Solidarność”. Protest związkowców był wynikiem przegłosowania przez parlament, wydłużenia czasu pracy niezbędnego do uzyskania emerytury, tzw. wieku emerytalnego.

Zapraszamy na portal vod.gazetapolska.pl do obejrzenia filmu z wczorajszej rozprawyWczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

"Polska i Litwa idą w jednym kierunku". Będą wspólne wydatki na obronność?

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/Kancelaria Premiera

  

Dziękuję premierowi Sauliusowi Skvernelisowi za zaproszenie i owocne rozmowy. Poruszyliśmy wiele tematów, które łączą nas i powodują, że Polska i Litwa idą w jednym kierunku - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej z udziałem szefa litewskiego rządu w Wilnie.

Cieszę się bardzo, że we wzajemnych relacjach uwzględniane są wrażliwości historyczne, społeczne i one były przez nas omówione. Pogłębiamy nasze relacje polityczne, gospodarcze i kulturowe

- mówił Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu powiedział, że rozmawiał ze swoim litewskim odpowiednikiem między innymi na temat "wspólnych zakupów obronnych i o bezpieczeństwie energetycznym".

Cieszę się, że te więzy gospodarcze i biznesowe są spójne

- zaznaczył.

Dziękuję za propozycję konsultacji międzyrządowych, które doprowadzą do tego, że nasza współpraca będzie jeszcze lepsza, abyśmy mogli wspólnie reprezentować nasze stanowiska w Europie

- dodał premier.

"Tutaj, w tym kontekście warto poruszyć rosnące bezpieczeństwo strategiczne Polski, ponieważ mamy coraz lepiej zdywersyfikowane źródła dostaw gazu i przez to jesteśmy też stabilnym punktem bezpieczeństwa gazowego i energetycznego w tej części Europy i wspieramy w ten sposób również bezpieczeństwo energetyczne krajów bałtyckich"

- mówił polski premier.

Dodał, że poruszone zostały też kwestie związane z wyzwaniami w Europie, takimi jak wieloletnie ramy finansowe. "Tu praktycznie Polska i Litwa ma bardzo podobne - jeśli nie prawie że identyczne - stanowiska dotyczące negocjacji budżetowych na kolejne 7 lat w perspektywie budżetowej" - podkreślił Morawiecki.

Poruszaliśmy także - zaznaczył premier - tematykę rolnictwa związaną z tym, że Polska otrzymała tekę komisarza ds. rolnictwa w przyszłej Komisji Europejskiej.

"Cieszę się, że te więzy gospodarcze i biznesowe są nie tylko bliskie, ale stają się coraz bliższe, bo to powoduje, że mamy bardzo podobne patrzenie na wiele spraw w Europie"

- dodał Morawiecki.

Podczas wspólnej konferencji premier Litwy Saulius Skvernelis podkreślił, że nigdy nie było takich dobrych stosunków międzyrządowych jak w chwili obecnej. "I to jest bez żadnej wątpliwości też osobisty wkład pana premiera" - powiedział Skvernelis.

Dodał, że omówił z Morawieckim i delegacjami wiele różnych ważnych kwestii.

"Myślę, że dzisiaj postanowiliśmy podnieść naszą współpracę na jeszcze wyższy szczebel. Bardzo cieszę się, że pan premier zgodził się na możliwość odbycia wspólnego posiedzenia rządów Litwy i Polski na początku przyszłego roku. Byłby to nowy kierunek i doskonała okazja do uściślenia naszej współpracy"

- powiedział litewski premier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl