Złote myśli Winnickiego

  

Obostrzenia wprowadzone przez rząd nie spodobały się liderowi Konfederacji Robertowi Winnickiemu, który oświadczył, że „setki tysięcy Polaków tracą pracę, a rząd wymyśla absurdalne regulacje – nie tędy droga!”. Może warto przypomnieć panu Winnickiemu to, co wydarzyło się w Hiszpanii.

Parę dni temu hiszpańska telewizja Antena 3 ujawniła dokument wysłany na początku marca do władz przez szefów centrum ds. alarmów zdrowotnych i nagłych wypadków, w którym ostrzegano, że zaraźliwość koronawirusa jest bardzo duża. Nie zważając na to, lewicowy rząd premiera Pedra Sancheza wręcz zachęcał Hiszpanów do udziału w feministycznych manifestacjach, które odbyły się 8 marca. W Madrycie w wiecu wzięło udział ponad 120 tys. kobiet, nie odwołano meczów piłkarskich. Teraz Hiszpanie mówią o zbrodniczym działaniu swoich władz i domagają się poniesienia odpowiedzialności przez rząd za te decyzje. Wbrew krążącym mitom po wprowadzeniu rygorystycznych ograniczeń Hiszpanie dostosowali się do zasad i ulice miast opustoszały. Po słowach Winnickiego możemy sobie wyobrazić decyzje ewentualnego rządu koalicji Konfederacja–PO.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts