Gospodarcze przewartościowanie

  

Epidemia koronawirusa powoduje przewartościowanie w ludziach. Pomoc starszym sąsiadom znaczy dzisiaj dużo więcej niż pochwalenie się w mediach społecznościowych zdjęciami z wakacji we Włoszech lub jakichś egzotycznych krajach.

Do podobnego przewartościowania dochodzi również w gospodarce. Już nie dążenie do zysku za wszelką cenę, już nie indywidualny sukces jest jej największą wartością. Największą wartością w gospodarce czasów epidemii jest solidarność między jej podmiotami, współpraca państwa i biznesu oraz pomoc słabszym. Na szczęście w Polsce do podobnego przewartościowania w świecie gospodarczym doszło już wcześniej. Pomoc państwa czy repolonizacja firm nie wywołują wielkich protestów. Takie postawy mogą bardzo nam pomóc w momencie, kiedy staniemy oko w oko z kryzysem gospodarczym, który może wywołać obecna epidemia.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts