Jak wyjaśniła, kolejne przypadki zakażenia - potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - dotyczą czterech młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, dwóch starszych kobiet, młodego mężczyzny oraz czterech mężczyzn w średnim wieku. Są to osoby w wieku od 25 do 85 roku życia.

Według służb wojewody w woj. łódzkim liczba osób z potwierdzonym zakażeniem wzrosła do 236. Hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia są 32 osoby, objętych kwarantanną – 4330, a nadzorem epidemiologicznym – 1938.

Najwięcej osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w Łódzkiem jest: w Łodzi i powiecie łódzkim wschodnim - w sumie 99, powiecie bełchatowskim (25 osób) oraz opoczyńskim (22). 20 osób w powiecie zgierskim, 12 - w powiatach radomszczańskim i piotrkowskim, 11 - w powiecie łowickim, dziewięć w powiecie rawskim, osiem osób w powiecie skierniewickim, sześć w powiecie tomaszowskim, cztery w powiecie kutnowskim, dwie w powiecie pabianickim i po jednej osobie w powiatach: poddębickim, brzezińskim, sieradzkim, łęczyckim oraz zduńskowolskim.

Jak poinformowała Zalewska, w poprzedniej dobie w woj. łódzkim wykonano 463 testów na obecność koronawirusa.

W czwartek wieczorem ministerstwo zdrowia poinformowało o 254 nowych, potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem; łączny bilans wzrósł do 2946. Resort podał także, że zmarło kolejne siedem osób. W sumie odnotowano dotąd 57 zgonów.