COVID-19 w Wielkopolsce. Nowe dane: Już 197 zakażeń

W Wielkopolsce zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem – poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Liczba ofiar śmiertelnych w regionie wzrosła do ośmiu. Do tej pory w Wielkopolsce odnotowano 197 przypadków zakażenia koronawirusem. W czwartek wieczorem potwierdzono trzy kolejne przypadki.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Stube podał, że zmarli to 75-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim leżał w szpitalu w Pleszewie oraz 65-letni mężczyzna, który leżał w poznańskim szpitalu. Informację o zgonie 65-latka podał w czwartek po południu poznański magistrat i potwierdził szpital zakaźny.

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Ewelina Suska podała, że w regionie potwierdzono trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Dwie osoby są w stanie średnio-dobrym. To kobieta w wieku lat 82 i 80-letni mężczyzna z powiatu kaliskiego. Oboje przebywają w poznańskim szpitalu zakaźnym. Koronawirusa potwierdzono też u 62-letniego mężczyzny z powiatu gostyńskiego. W stanie dobrym leży w poznańskim szpitalu.

Służby wojewody podały, że obecnie w województwie wielkopolskim z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest ogółem 109 osób. Blisko 7 tys. osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, prawie 11,8 tys. osób poddanych zostało izolacji lub kwarantannie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wielkopolska #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo