Kolejna duża impreza odwołana? Kobiece EURO 2021 ma zostać przełożone na 2022 rok

Piłkarskie mistrzostwa Europy kobiet, które miały się odbyć w 2021 roku, zostaną przesunięte na 2022 – poinformowała duńska federacja. Wcześniej z powodu pandemii koronawirusa przełożono na przyszły rok m.in. igrzyska olimpijskie w Tokio i piłkarskie Euro 2020.

uefa.com

W żeńskim turnieju weźmie udział 16 drużyn. Termin rywalizacji pierwotnie wyznaczony był na 11 lipca – 1 sierpnia 2021 roku w Anglii.

Europejska Unia i Angielski Związek Piłki Nożnej oficjalnie nie potwierdziły jeszcze odroczenia kobiecego EURO, ale zdaniem Duńczyków taka decyzja już zapadła. Przesunięcie o rok uzgodniono rzekomo podczas środowej wideokonferencji 55 krajów członkowskich UEFA.

Polki są liderkami eliminacyjnej grupy D. Dotychczas zremisowały w Lublinie z Hiszpankami 0:0 oraz wygrały po 5:0 z Mołdawią w Warszawie i Azerbejdżanem w Baku. Nie grały jeszcze z Czeszkami.

Zwycięzcy dziewięciu grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują bezpośrednio do turnieju finałowego. Pozostałych sześć zespołów z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do mistrzostw Europy. Stawkę 16 uczestników uzupełni gospodarz - Anglia

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#piłka nożna kobiet #piłka nożna #sport #mistrzostwa europy w piłce nożnej #Euro #koronwirus #UEFA

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo