Fałszywe nuty opozycji i półtakt rządzących

  

Opozycja gra terminem wyborów, w dodatku na z gruntu fałszywą nutę. Dla części jej polityków rzeczywistość zdaje się mieć wtórne znaczenie. Ale też nie o fakty im chodzi, a o, nie po raz pierwszy, rozhuśtanie złych emocji Polaków. Decyzja o wyborach jak dotąd oficjalnie nie zapadła, choć coraz więcej przesłanek przemawia za ich pozostawieniem w pierwotnym terminie.

W samym obozie rządzącym też są różne głosy w tej sprawie, ale orędzie marszałek Sejmu Elżbiety Witek wskazuje, że dominuje chęć ich przeprowadzenia. I choć opozycja gra cynicznie, to PiS poniekąd samo zaprosiło ją do tej gry. Można było wysłać do Polaków jasny sygnał, że sprawa jest otwarta, przełożenie wyborów możliwe, choć prawnie skomplikowane, a skutki trudne do przewidzenia. Tymczasem powstało wrażenie uporu za wszelką cenę, niezrozumiałej sprzeczności między bardzo sprawną oraz skuteczną ochroną zdrowia i życia Polaków, troską o nie a obroną terminu, która będzie nieuzasadnionym igraniem ze zdrowiem. Niestety nie wydaje się, by orędzie pani marszałek uspokoiło Polaków i zatarło to niedobre wrażenie.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts