Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba osób zarażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 2 554 po tym, jak potwierdzono 134 kolejne przypadki zakażenia. 43 osoby zmarły.

Zmarło kolejnych siedem osób, w tym trzech pacjentów hospitalizowanych z powodu koronawirusa w poznańskim szpitalu: 77-letni mężczyzna, 94-letni mężczyzna, oraz 80-letnia kobieta.

Tomasz Stube poinformował, że w regionie potwierdzono 11 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zakażenie potwierdzono u trzech osób z powiatu poznańskiego; dwóch młodych mężczyzn i młoda kobieta w stanie dobrym przebywają w domu. Wszyscy oni mieli wcześniej kontakt z osoba zakażoną.

Obecność koronawirusa potwierdzono także u trzech osób z powiatu krotoszyńskiego; dwóch młodych mężczyzn i kobieta w średnim wieku także w stanie dobrym przebywają w domu.

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 testy potwierdziły również u dwóch mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego – obaj to mężczyźni w średnim wieku; w stanie dobrym przebywają w domu. Zakażenie potwierdzono również u kobiety w średnim wieku z powiatu jarocińskiego, mężczyzny w średnim wieku z powiatu pleszewskiego, oraz kobiety w średnim wieku z powiatu ostrowskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano łącznie 171 przypadków zakażenia koronawirusem