Wcześniej Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu informowała, że zmarli to 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna hospitalizowani w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nie odnotowała w komunikacie innych zgonów na terenie Mazowsza. Łącznie śmierć powiązaną z COVID-19 potwierdzono dotąd w przypadku 11 zmarłych w województwie.

WSSE podała, że w ciągu doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 68 osób. Najwięcej, 20 wykazała powiatowa stacja w Radomiu (łącznie 61). Po dziewięć przypadków odnotowały z kolei stacje w Grójcu (83) i Białobrzegach (81), a 8 w Wołominie (23).

Cztery nowe przypadki wykazała powiatowa stacja w Pruszkowie (25), trzy – stacje w Legionowie (14), Siedlcach (12) i Żyrardowie (7), a dwie – w Otwocku (9) i Szydłowcu (8). Kolejny przypadek odnotowała stacja w Nowym Dworze Mazowieckim (3), a pierwszy w powiecie łosickim – stacja w Łosicach. Kobieta z tego powiatu hospitalizowana jest w Siedlcach.

Na Mazowszu odnotowano dotąd łącznie 612 zachorowań, czyli najwięcej w kraju. Siedmioro pacjentów wyzdrowiało.

W mazowieckich szpitalach - według środowych danych - z podejrzeniem zakażenia przebywa 760 osób. Kwarantanną objętych jest 17 411 osób, a nadzorem epidemiologicznym 8 528.

WSSE w swych komunikatach podaje stan na godzinę 16:00, opierając się na meldunkach stacji powiatowych.