"Z uwagi na wprowadzone obostrzenia na ulicach Sopotu pojawiło się więcej patroli policyjnych. W działania zaangażowani są także żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy wspierają sopockich funkcjonariuszy"

- powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska.

Policjanci razem z żołnierzami patrolują przede wszystkim okolice plaż, pasa nadmorskiego oraz parki i sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z tych miejsc.

"Mundurowi kontrolują także inne miejsca, w których gromadzić się mogą mieszkańcy oraz zwracają uwagę na minimalną odległość między pieszymi i kwestię wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego" - dodała Rekowska.

Ponadto policjanci i żołnierze są także na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miasta, gdzie podczas kontroli sprawdzają, czy pojazdy poruszają się zgodnie z obostrzeniami.

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzane są kolejne obostrzenia. Jeden z zakazów dotyczy właśnie korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich.

Dodatkowo od środy, każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Wprowadzono także obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi oraz zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz ten dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich.