W sumie od początku epidemii koronawirusa zainfekowanych zostało 102 136 osób

- przekazało ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 7719 nowych zakażeń (to mniej, niż poprzedniej doby, gdy wykryto ponad 9 tysięcy przypadków zakażeń). Duży problem jest związany z zakażeniami w służbie zdrowia - lekarze i pielęgniarki także są wśród zakażonych, według szacunków jest ich już ponad 12 tysięcy. 

W Hiszpanii wciąż trwa kryzys związany z epidemią. Hiszpańska Centrala Związku Pracowników Niezależnych i Służb Publicznych (CSIF) złożyła do Sądu Najwyższego doniesienie przeciwko ministrowi zdrowia Salvadorovi Illi. Został on oskarżony o błędne działania podczas zarządzania kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Tymczasem, rząd Hiszpanii stara się łagodzić skutki kryzysu i zatwierdził wczoraj pomoc finansową dla pracowników na umowach czasowych, które w najbliższych miesiącach wygasną. 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.