Wśród osób, u których badania potwierdziły zakażenie koronawirusem są trzy starsze osoby z powiatu limanowskiego (mężczyzna i dwie kobiety), starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku powiatu bocheńskiego oraz po jednej osobie z: Krakowa (kobieta w sile wieku), Tarnowa (mężczyzna w sile wieku), powiatu olkuskiego (młoda kobieta) i powiatu wielickiego (młody mężczyzna).

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 86-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która zmarła w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Informacje te potwierdził we wtorek wieczorem szpital. Kobieta była po udarze i cierpiała na wiele innych chorób. 

Na razie nie została ona uwzględniona w oficjalnych statystykach zmarłych na Covid-19. Jak podało biuro prasowe wojewody, jeżeli do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie przekazane potwierdzenie, że przyczyną zgonu tej osoby była choroba zakaźna będzie to podstawą do ujmowania tego w statystykach.

Jak dotąd, według oficjalnych informacji, na Covid-19 zmarła w Małopolsce, w szpitalu w Myślenicach, jedna osoba - 86-latek, który cierpiał też na inne choroby.

W sumie w regionie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 200 osób.