Symboliczne zwycięstwo nad Rosjanami

  

PGNiG wygrał z rosyjskim koncernem Gazprom przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie. Oznacza to, że ceny za rosyjski gaz od listopada 2014 r. były zbyt wysokie i nierentowne.

Rosjanie będą musieli zapłacić polskiemu koncernowi nawet 1,5 mld dol. Wypłacone odszkodowanie może nie będzie zbyt wysokie, ale sam fakt porażki odniesionej przez perłę w rosyjskiej koronie jest poważnym wizerunkowym ciosem dla samego Władimira Putina. W końcu uczynił on z Gazpromu nie tylko symbol, ale przede wszystkim skuteczny oręż do ekonomicznej walki w Europie. Taki cios boli tym bardziej w tym trudnym okresie. Epidemia koronawirusa poważnie uderzyła w rosyjską gospodarkę. Przychody do rosyjskiego budżetu zaczęły się coraz bardziej kurczyć. Wszystko za sprawą bardzo niskich cen ropy, która stanowi fundament tamtejszej gospodarki.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts