Jak poinformowała kierowniczka działu promocji Danuta Piękoś-Owczarek, muzeum udostępnia on-line filmy instruktażowe, szablony, zdjęcia wybranych dzieł sztuki bądź wystaw, które pomogą tworzyć i projektować w domowym zaciszu. Placówka zachęca również nauczycieli, by korzystali z tych zasobów w swojej pracy.

Podczas pierwszego spotkania pod hasłem "Z byfyja" można wykonać modele zabytkowych filiżanek – takich, jakie można było zobaczyć kiedyś w babcinym byfyju, czyli kredensie. W filmie instruktażowym edukatorka prezentuje poszczególne etapy pracy, a szablony do wydruku i zdjęcia zabytkowych zestawów do herbaty i kawy są do pobrania. Nie trzeba mieć w domu drukarki. Opis, jak wykonać zadanie bez wydruków, znajduje się na filmie.

Muzeum Śląskie zaprasza osoby posługujące się Polskim Językiem Migowym na wykłady związane z szeroko pojętą sztuką.

"Porozmawiamy o sztuce, której przekaz odzwierciedla światopogląd i system wartości artystów. Ten przekaz może być pozytywny lub negatywny. Jak w tym kontekście wygląda odpowiedzialność twórcy za odbiorcę? Czy artyści rozumieją swoją odpowiedzialność za kształtowanie światopoglądu i przekonań swoich odbiorców? Na te pytania oraz wiele innych poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas wirtualnego spotkania z edukatorem"

- wyjaśniła Danuta Piękoś-Owczarek.

Dwa pierwsze wykłady: "Negatywna i pozytywna. Czy sztuka wpływa na ludzi?" oraz "Prawda i fałsz w sztuce" – są już dostępne w formie nagrań.