W niedzielę po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy jednej z ulic w Łosicach zgromadziły się osoby pijące alkohol. Przed jednym z bloków policjanci zastali trzech mieszkańców Łosic w wieku od 30 do 43 lat.

"Mężczyźni nie zwracali uwagi na ewentualne zagrożenie, bagatelizowali problem, a w stosunku do mundurowych wykazali się arogancją"

– przekazała rzeczniczka. Dodała, że teraz mężczyźni odpowiedzą za złamanie zakazu gromadzenia się w związku z epidemią koronawirusa oraz za picie alkoholu w miejscu publicznym. Grozi im kara grzywny.

Grzywną może być ukarany również mieszkaniec gminy Platerów, który pomimo objęcia kwarantanną domową, opuścił miejsce zamieszkania. Policjanci nie zastali go w domu, nie był również w zasięgu ich wzroku, chociaż jak twierdził przez telefon, poszedł na spacer do lasu znajdującego się nieopodal jego domu.

Zgodnie z przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi do 30 tys. zł grzywny. Ponadto osoby, które nie zastosują się do zaleceń, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń.