Rozum na kwarantannie

  

Podczas gdy zwykli ludzie wraz z rządzącymi nie ustają w wysiłkach, aby jakoś opanować szerzącą się epidemię koronawirusa i jak najszybciej wrócić do normalnego życia, część opozycji idzie w zupełnie inną stronę. Oto na przykład w sobotę „Gazeta Wyborcza” straszyła swoich czytelników „faszyzmem sanitarnym”. Jak rozumiem, skoro sugerowano, że obecne przepisy sanitarne są zagrożeniem dla demokracji, to dobrem zdaniem redaktorów z Czerskiej byłby sanitarny liberalizm.

Takie „sami się o siebie troszczcie”. Czyli mniej więcej tak jak w 2009 r. ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz odpowiedziała na pytanie o zagrożenie szalejącą wówczas świńską grypą: „Śpijcie spokojnie, pracujcie spokojnie, cieszcie się wiosną”. Wtedy w wyniku tej nieporównanie mniej groźnej epidemii zmarło w Polsce 150 osób. Ciekawe, ilu z nich uwierzyło Ewie Kopacz i spokojnie cieszyło się wiosną. Na szczęście czasy się zmieniły i lekkomyślne (delikatnie mówiąc) artykuły „Gazety Wyborczej” mało kogo nakłonią do obchodzenia przepisów sanitarnych. Ale wyrażony przez ten dziennik pogląd pokazuje, że kierunek myślenia części opozycji coraz bardziej odbiega od szeroko pojętych norm.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts