Jak poinformowała we wtorek podkarpacka policja, mężczyzna został wytypowany przez śledczych jako potencjalny sprawca włamań do pawilonów handlowych na placu targowym przy ul. Moniuszki w Rzeszowie, do których doszło w ostatnim czasie.

Jak podała policja, podczas zatrzymania 27-latek był agresywny i próbował uciekać.

Już podczas wstępnych rozmów z kryminalnymi przyznał się do włamań przy ul. Moniuszki. Policjanci ustalili, że do mieszczących się tam pawilonów włamywał się jeszcze na przełomie lutego i marca. Początkiem marca 27-latek włamał się również do salonu fryzjerskiego, gdzie po wybiciu szyby ukradł pieniądze, maszynki do strzyżenia i nożyczki

– poinformowali policjanci.

Śledczy ustalili również, że w ubiegłym roku mężczyzna włamywał się do punktów handlowych i gastronomicznych w hali targowej oraz do siedzib dwóch rzeszowskich firm. Kolejnych przestępstw miał dokonać ostatnio w Przemyślu, włamując się m.in. do kawiarni.

27-latek wyjaśnił, że podczas włamań kradł przede wszystkim pieniądze oraz artykuły spożywcze. Wszystkie skradzione pieniądze i artykuły przeznaczał na życie.

Policjanci postawili mu 14 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.